Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Minerály a polodrahokamy

Kameny nás inspirují od nepaměti. Minerály jsou  magické polodrahokamy a kromě využití ve špercích pro svoji krásu se užívají i jako léčivé prostředky. Každý zná malé tromlované (tj. omývané a leštěné) kamínky minerálů, které si kupujeme a nosíme v ruce, v kabelkách, nebo si je dáváme někam do misky. Každý minerál má svou energii a léčivou schopnost. Existuje mnoho návodů, jak a na co který minerál - polodrahokam působí,ale nejdůležitější je řídit se svým instinktem a vybrat nejen na doporučení nebo podle znameni,především podle toho jak na nás působí - barvou, tvarem, žíháním. To jsou ty, co nám pomáhají. Pak je dobré si zjistit, co je to za polodrahokam a na co působí obecně. 

polodrahokamy.jpg (52 KB)

  • Polodrahokamy - minerály ve špercích se dávají do kovových lůžek - často z obecného kovu - a tím se působení minerálu znehodnocuje.
  • MInerál jako šperk i léčivý prostředek zároveň má být nezakrytý - drobná ozdoba nevadí - a minerál se má dotýkat těla. I přes oděv působí silně.
  • Také na uších v blízkosti velkého množství akupresurních bodů působí minerály velmi silně. Pro opravdu silné působení minerálu je někdy dobré kombinovat minerál k nošení na hrudi s minerály na ucho - minerál nemusí být stejný, některé kombinace se vzájemně zesilují a působí více.
  • Proto ve svých soupravách často neužívám jen jediný kámen na krk i na uši, ale kameny kombinuji tak, aby působily na určité potíže.
  • Nechat si poradit doporučuji, ale vždy je důležité, jak se minerál a jeho kombinace líbí nám samotným a jak na nás působí.
  • Ten, kdo potřebuje pracovat s emocemi, má potíže s láskou, ve vztahu, často sám intuitivně sáhne po růženínu.
  • Ten, kdo hledá sílu, energii a uzdravující prvky, vybírá jaspis, jadeit, achát....., kterých je velké množství druhů. 
 

V mém ateliéru vidím, jak lidé vybírají minerály, ne podle návodu, ale jak na ně působí. Pak teprve dostanou radu, na co se minerál hodí a jak ho nosit či kombinovat.

Minerály jsou z naší země - nádherné, magické, silné a krásné. Je škoda je ničit a nosit s nekvalitními kovy (dnes aktuální cínování například).

Minerály působí s čistými a kvalitními kovy - stříbro, zlato, chirugická ocel. Ráda vám doporučím polodrahokam pro váš problém - v ateliéru si můžete kameny "osahat" a vyzkoušet...